Що таке резорбція кісткової тканини?

Чому в результаті втрати зубів відбувається атрофія кістки?

Корні природних зубів занурені в кістку щелепи, яка забезпечує надійну опору для функціонування зубів. При втраті або видаленні зубів кістка, яка здійснювала їх підтримку, більше не виконує цієї функції і починає розсмоктуватися

Яким чином можна уникнути втрати кістки?

Стоматологічні імплантати представляють собою заміну коренів зубів і, здійснюючи стимуляцію кістки за допомогою навантаження, запобігають її атрофію, яка зазвичай виникає при втраті зуба. Кістку щелепи, фактично, зростається з імплантатом і створює міцну основу для ортопедичної конструкції, яка виглядає і функціонує також як природні зуби. Видима частина природного зуба називається "коронкою". Коріння Ваших зубів занурені в кістку, яка забезпечує надійну опору і дозволяє кусати і жувати. Зубні імплантати є заміною коренів і опорою для штучних коронок.

Атрофія кістки у фронтальному відділі щелепи

При втраті зуба у фронтальному відділі порожнини рота, де кістка дуже тонка, кістка зазвичай розсмоктується дуже швидко, що призводить до западання або провалювання кістки і ясен. Дуже часто такі дефекти видно при усмішці. Якщо при відсутності фронтального зуба Ви надасте перевагу встановити мостовідний протез, в кінцевому підсумку коронка в області відсутнього зуба буде виглядати неприродно, оскільки кістка і ясна починають провалюватися, залишаючи зуб без видимої підтримки. Коли втрачений зуб протезіруют за допомогою імплантату, то останній функціонує в якості кореня і здійснює опору для коронки, що запобігає атрофії кістки, яка зазвичай відбувається при видаленні зуба.

Атрофія кістки в бічних відділах щелеп

При втраті бічних зубів відбувається провалювання шкіри обличчя в бічних відділах в результаті атрофії кістки щелеп. Зуби в передньому відділі щелепи починають зміщуватися вперед і в сторони (як віяло) через зміну прикусу, крім того, опускаються куточки рота. В результаті втрати висоти обличчя, змінюється вигляд людини. Якщо втрачені бічні зуби будуть заміщені частковим знімним протезом (наприклад, бюгелем), процес розсмоктування кістки прискорюється в результаті тиску з боку протеза на ясна і кістку під час жування. Заміна втрачених зубів за допомогою мостовидних протезів з опорою на імплантати дозволяє зберегти гребінь і запобігти втраті прикусу і провалювання обличчя, що відбувається при втраті зубів.

Втрата підтримки губ і щік

При втраті всіх зубів розсмоктування кістки починає відбуватися дуже швидко. Крім того, по мірі атрофії кістки відбувається зміщення місць прикріплення м'язів. Через втрату підтримки западають губи і утворюються зморшки. Повна втрата зубів і значна резорбція кісткової тканини щелеп призводить до виникнення проблем зі здоров'ям, оскільки людина не в змозі повноцінно харчуватися і перетравлювати їжу.

Якщо втрачені зуби будуть заміщені повним знімним протезом, то це призведе до втрати підтримки губ і щік. Знімні протези прискорюють процес розсмоктування кістки в результаті тиску на ясна і кістку під час жування. У міру атрофії тканин доводиться проводити перебазування знімного протезу (тобто робити його товщі), щоб компенсувати втрату кістки. Заміна втрачених зубів за допомогою знімних або мостовидних протезів з опорою на імплантати дозволяє зберегти гребінь і запобігти провалювання особи, що відбувається при втраті зубів.

Наші філіали:

Філіал "Гагарінський"

Адреса: пр. Гагаріна 171

Філіал "Фрунзенський"

Адреса: вул. Донецьке шосе 4

Філіал "Лівобережний"

Адреса: пр. Миру 6

Філіал колишній гот. "Свердловск"

Адреса: вул. Володимира Антоновича 6

«Ортопанорама» Гагаріна

Адреса: пр. Гагаріна 108

«Ортопанорама 2» Фрунзенський

Адреса: вул. Донецьке шосе 4

Сан Марко

Адреса: пр. Гагаріна 108


Послуги:


Панорамний знімок
Пломбування
Косметична реставрація зубів
OrthoSnap
Вектор-терапія
Ортодонтія
Імплантація
Ультразвукова ендодонтія
Металокераміка
Вініри
Озон в стоматології
Плазмоліфтинг
Easy Align
Лікування пародонтиту
Лікування зубів ICON
Адгезивний міст
Ортопедичне лікування
Лазер "Picasso"
Реставраційна відбілювання